Starostwo Powiatowe w Nysie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do:
1) strony internetowej http://www.powiat.nysa.pl
2) aplikacji mobilnej „Powiat Nyski” do pobrania pod adresem:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.powiat_nyski
lub
Data publikacji i aktualizacji
1) strona internetowa http://www.powiat.nysa.pl
Data publikacji strony internetowej: 20.09.2016 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 22.07.2020 r.
2) aplikacja mobilna „Powiat Nyski”
Data publikacji aplikacji: 31.08.2020 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 31.08.2020 r.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Aplikacja mobilna jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
1) strona internetowa http://www.powiat.nysa.pl
Oświadczenie sporządzono dnia: 03.08.2020 r.. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny (https://validator.w3.org/nu/?doc=https%3A%2F%2Fwww.powiat.nysa.pl%2F; http://jigsaw.w3.org/css-validator/validator?uri=https://www.powiat.nysa.pl/; https://wave.webaim.org/report#/https://www.powiat.nysa.pl/)
2) aplikacja mobilna „Powiat Nyski”
Skróty klawiaturowe
Serwis i aplikacja nie są wyposażone w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Dane teleadresowe Starostwa Powiatowego w Nysie
ul. Piastowska 33
48-300 Nysa
tel. 77 408 50 70
e-mail: bok@powiat.nysa.pl
Koordynator do spraw dostępności w zakresie dostępności architektonicznej oraz informacyjno-komunikacyjnej - Sekretarz Powiatu Alina Karnaś - e-mail: akarnas@powiat.nysa.pl, tel. 77 408 50 34.
Koordynator do spraw dostępności w zakresie dostępności cyfrowej - Kierownik Referatu Promocji Izabela Kicak - e-mail: ikicak@powiat.nysa.pl, tel. 77 408 50 59
Informacje na temat procedury
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej lub aplikacji prosimy o kontakt na adres mailowy ikicak@powiat.nysa.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 77 408 50 59. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich:
www.rpo.gov.pl
Dostępność architektoniczna
Główne wejście dla interesantów mieści się od ulicy Piastowskiej 33. Osoby niepełnosprawne mogą bez przeszkód wejść do Starostwa Powiatowego bocznym wejściem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych od ulicy Parkowej. Przy tym wejściu wyznaczone jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych, z którego mogą korzystać klienci udający się do wszystkich budynków Starostwa Powiatowego w Nysie. Boczne wejście wyposażone jest w podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz domofon, którym osoby niepełnosprawne przywołują pracownika Starostwa. Następnie windą osoba niepełnosprawna może udać się na każde piętro budynku ( brak barier architektonicznych).
Budynek posiada dwa wejścia. W budynku znajduje się: Wydział Geodezji i Kartografii, Wydział Administrowania i Gospodarki Nieruchomościami i Wydział Architektury i Budownictwa. Wejście do Wydziału Geodezji i Kartografii oraz Wydziału Administrowania i Gospodarki Nieruchomościami jest od ul. Parkowej 4, a do Wydziału Architektury i Budownictwa jest od ul Parkowej 2. Budynek nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych z powodu barier architektonicznych. Przy wejściach znajdują się domofony, za pomocą których osoby niepełnosprawne przywołują pracowników Starostwa Powiatowego w Nysie.
W budynku C mieści się: Wydział Inwestycji i Programowania oraz Wydział Drogownictwa. Wejście do budynku dla interesantów znajduje się od strony wewnętrznego parkingu między ulicą Piastowską a ulicą Parkową. Osoby niepełnosprawne załatwiają sprawy urzędowe na parterze budynku, po wcześniejszym przywołaniu pracownika starostwa.
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:
Osoba uprawniona do skorzystania z pomocy tłumacza winna zgłosić w Biurze Obsługi Klienta Urzędu (tel. 77 408 50 70, e-mail: bok@powiat.nysa.pl) chęć skorzystania ze świadczenia co najmniej na 3 dni robocze przed planowaną wizytą w Urzędzie oraz podać wybraną przez siebie metodę komunikowania się, tj:
polski język migowy (PJM),
system językowo migowy (SJM),
sposób komunikowania się osób głuchoniemych (SKOGN).